poniedziałek, 16 lutego 2015

Pisanki, upinanki 2015

Otwieram sezon na pisanki-upinanki. Bo jak nie teraz, to kiedy? Teraz jest czas międzyświątecznego spokoju. Pierwsze pisankowe koty za płoty.

W tym roku, postanowiłam  wykorzystać do ozdabiania pisanek szydełkowe kwiatki. Kwiatki prezentowałam już w innym poście. Wzory takich najprostszych kwiatków i listków, znajdziecie Państwo w internecie. Styropianowa pisanka upięta jest wstążeczką i na tak przygotowane jajko przyklejam kwiatki i listki. Wszystko wykończone perełkami.


Pisanki towarzyszące fioletowej upinance ozdobione są kwiatami z tasiemki i papieru.Różowe jajeczko, główny motyw kwiaty i listki szydełkowe. Nie mogłam się jednak powstrzymać przed dodatkami ze wstążki i papieru. Różyczka biała jest ze wstążki, a różowa z papieru.  Podłoże tej upinanki to wstązka upięta na gładko a także metodą karczochową. Ozdoby wykonane metodą quillingu. 
  Na tej upinance  wszystkie zdobienia wykonane są na szydełku ( oprócz perełek oczywiście :)). Na zdjęciu widać jeszcze szpileczki, które zostaną usunięte po wyschnięciu kleju.